Jeśli pragniesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite oraz wielokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

restauracja Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o oryginalne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też znaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Related Post